Президент США Дональд Трамп підписав закон про введення нових санкцій проти Росії

Президент США Дональд Трамп підписав закон про санкції проти РФ заради збереження національної єдності.

“Не дивлячись на його (закону – ред.) недоліки, я підписую цей документ на благо національної єдності. Він відображає волю американського народу побачити, як Росія робить кроки щодо поліпшення відносин зі Сполученими Штатами. Ми сподіваємося на співпрацю між нашими двома країнами по ряду основних глобальних питань, щоб у цих санкціях більше не було необхідності “, – йдеться в заяві Трампа, опублікованому в зв’язку з підписанням антиросійських санкцій.

Американський президент підкреслив, що підписаний документ містить “значні недоліки”.

“Хоча я виступаю за жорсткі заходи для того, щоб покарати і стримати агресивну і дестабілізуючу поведінку Ірану, Північної Кореї і Росії, цей документ має суттєві недоліки”, – заявляє Трамп.

Він підкреслив, що деякі положення закону і зовсім йдуть врозріз з американською конституцією, проте виконуватися вони все одно будуть.

“Конгрес, поспішав схвалити цей закон, вніс ряд явно неконституційних положень”, – наголошується в заяві президента.

Наприклад, він зазначив, що пункти 253 і 257 закону “впливають на закріплене в конституції право президента самостійно визнавати іноземні уряди і їх територіальні межі”.

Невдоволення президента викликав і пункт 216, який “дає Конгресу можливість видозмінювати закон по системі, яка суперечить конституції”.

Йдеться, зокрема, про те, що для змін в списку санкцій Президент повинен обов’язково звернутися за дозволом до Конгресу. Конгресменам ж буде відведено час для того, щоб проаналізувати пропозиції Президента.

Нагадаємо, раніше 98 з 100 членів Сенату США проголосували за новий пакет санкцій проти Росії, Ірану і КНДР. Законопроект також був схвалений Палатою представників і направлений на підпис президентові.

Документ, серед іншого, законодавчо закріплює чинні санкції проти Росії, а також створює механізм обов`язкового узгодження з Конгресом США можливого рішення президента США щодо ослаблення санкцій проти РФ.

У свою чергу, в російському МЗС назвали нові санкції ”незаконними”.

Крім того, проти санкційного закону виступили дипломатичні відомства Франції та Німеччини.

Міністр закордонних справ ФРН Зіґмар Ґабріель закликав США узгоджувати разом з партнерами з ЄС політику санкцій щодо Росії.

Він розкритикував можливість застосування санкцій для реалізації власних інтересів:

”Санкційна політика не є ні підходящим, ні належним інструментом для сприяння інтересам національних експортерів і власного енергетичного сектора”.

У той же час, у МЗС Франції заявили, що схвалений Палатою представників США законопроект порушує міжнародне право.