Юрій Береза: “Дніпровське дербі” об’єднало між собою фанатів обох команд

Народний депутат України, почесний президент СК «Дніпро-1» Юрій Береза у телепроекті про футбол “По ту сторону поля” прокоментував останні події «Дніпровського дербі».

– Юрій Миколайович, перша втрата очок, ми знаємо і неодноразово чули про максимальні амбіції СК «Дніпро-1», додаємо сюди статус дербі і на «виході» маємо нічию. Як Вам гра сьогодні? Які відчуття після футболу?

– Те, що я сьогодні побачив, як на мене для футбольного міста Дніпро – великий крок вперед – дві місцеві команди показали справжній футбол, чудовий спортивний бій! Скажіть мені, невже це погано, враховуюч, як все могло закінчиться ще пів року тому? Зараз грають дві українські команди, в яких українці, чудово грають при великій кількості вболівальників. Як на мене, у тих реаліях, котрі зараз є у футболі взагалі і нещодавно були у нашому місті, ми досить непогано сьогодні усі виглядали – і команди-суперники, і глядачі на трибунах.

– Сьогодні найпопулярніше питання на стадіоні: «А ти за кого?» Тож, Ви сьогодні за кого більше хвилювались?

– Я вболівальник з великим стажем, і якщо чесно, донедавна, я вболівав тільки за ФК “Дніпро”. Всі ми були, і певною мірою залишаємося, прихильниками тої великої команди. Але зараз моє сердце розділене і, відверто кажучи, сьогодні я вболівав за СК «Дніпро-1», я теж людина, і в мене є свої особисті почуття, але ми зробили той крок, який мали зробити. Сьогодні я бажаю успіхів футбольному клубу «Дніпро», і щоб їх негаразди щонайшвидше скінчилися, але все рівно вболіваю за СК «Дніпро-1».

– Сьогодні, в цілому, була дуже гарна атмосфера на стадіоні, але й були деякі досить неприємні гасла фанатів «Дніпра», у тому числі, і на адресу клубу та особисто Вашу, як ви це прокоментуєте?

– По-перше, фанати завжди якось особисто дивляться на ті чи інші події у футболі, форми вболівання та підтримки… тому якщо брати в цілому – це нормально, коли вони не заходять за певні рамки. Щодо сьогоднішніх подій, по-перше, я вдячний ультрас Дніпра, що вони дотримались свого слова і не заважали командам грати, бо всі ми, і вони в тому числі, побачили гарний футбол – це головне і найважливіше. Друге, я дуже чудово пам`ятаю як ультрас гідно підтримували команду впродовж багатьох років – вони були тим локомотивом, котрий заводив і «Метеор», і «Дніпро-Арену» – вони настільки міцно накручували 20-35 тисяч людей і команду, що не витримували гранди радянського, українського і європейского футболу. Так, були часи коли ними щиро пишалися, і не тільки виключно за футбольні вчинки. Проте, важка ситуація з «Дніпром» якось вплинула на те, що хлопці, і сьогодні це особливо було помітно, не можуть найти крайнього у цій ситуації – вони зірвали останній матч у Вищій Лізі минулого сезону – покликали людей і самі зірвали гру… А тепер – ось такі гасла у сторону нового клубу – не наступника старого, а повністю нового клубу! Що поганого зробив «Дніпро-1», давши можливість грати у рідному місті тим, хто вже шукав себе де завгодно, а не в Дніпрі? Наша найталановитіша молодь пакувала чемодани, всі розбігалися, і, у кращому випадку, готові були гріти лаву запасних «Шахтаря», «Динамо» та інших. В мене питання – невже це було б краще? Академія була на межі… Ми це все зберігли для міста, за деякими гравцями стоїть черга, вони – майбутнє українського футболу, і вони залишилися з нами, у нашому рідному місті… Подивіться на наших сусідів – «Металург» ледве дихає, славетний «Кривбас» у аматорах бігає… Де ми зробили погане? У чому винні перед фанатами Михайленко, стільки років віддавший команді? Що зробили вихованці академії? Сьогодні грали хлопці, які ще в минулому році, були в одній команді… Що зробив шанований Роман Андрійович Канафоцький? Це всі ті люди, які зараз з «Дніпро-1» – це в їх адресу весь той бруд?
Зараз, і це бачили всі, а якщо не бачили, то я впевнений можна передивитись трансляцію – вони кричали самі для себе. Стадіон не підтримав жодного їх образливого гасла у сторону СК Дніпро…  жодного! Кому від цього краще, що вони отримали таку реакцію? Є клуб – підтримуйте, це тільки великий плюс і команді, і фанатам. Шкода, але вони самі себе поставили у таку ситуацію, що ті хто раніше був на їх боці – зараз вже відвертаються, бо не хочуть бути причетними до тих помилок, які все частіше відбуваються у найвіданніших футбольних вболівальників «Дніпра».
Сьогодні разом з нами на стадіоні знаходилися великі гравці, я навіть не буду казати те, що почув від людей, котрі грали за «золотий» «Дніпро»… Фанати кричали про історію… так, ми не приховуємо, що почали з чистого аркуша і в нас її немає… Та поряд з нами стали ті люди, у яких вона є, і вони знають, як нам допомогти, і роблять це від серця… А тут – ось таке виходить. Чесно, не дуже то все красиво виглядало.
Ну і, по третє, випади на мою адресу, знаєте… ось на це я вже якось відреагую у собі, Березу можна любити чи ненавидіти, але ті гасла – це питання виховання та внутрішньої культури. Так зазвичай поводяться люди, котрі просто самі точно не знають, що вони хочуть: «Давай зробимо те, а навіщо? А просто зробимо – нехай буде». Так і тут «Давай крикнемо? А давай». Просто смішно. Кажуть, час – найліпший лікар, тож час вилікує всіх нас. Ще раз хочу подякувати за чудовий футбол і гарну атмосферу. Було дійсно круто сьогодні у нашому, я переконався остаточно, живому футбольному місті.

Фото Google

Нагадаємо, 9 серпня відбулося “дніпровське дербі”, в якому СК “Дніпро -1” на арені “Дніпро Арені” зустрівся ФК “Дніпро”. Гра закінчилась з рахунком 0:0.