Великобританія повинна здійснювати виплати Брюсселю до 2023 року, – ЄС

Велика Британія після запланованого на 2019 рік виходу з Євросоюзу зобов’язана здійснювати виплати Брюсселю ще до 2023 року. Про це 1 вересня заявив єврокомісар з питань бюджету Ґюнтер Еттінґер, цитує Deutsche Welle німецьке видання Welt am Sonntag.

“Європейський Союз очікує, що британці дотримаються раніше даних обіцянок. Вони повинні повною мірою виконувати свої фінансові зобов’язання до кінця 2020 року та продовжувати робити відрахування Євросоюзу до 2023 року”, – заявив він.

Зазначається, що цього тижня безрезультатно завершився третій етап переговорів Європейського Союзу з Великобританією щодо Brexit. Британський міністр з питань Brexit Девід Девіс в переговорах закликав до більш гнучкого підходу, зокрема щодо ціни, яку має заплатити Сполучене Королівство у зв’язку з виходом з ЄС.

Загальний “рахунок за Brexit”, який Брюссель виставляє Лондону, оцінюють у суму до 100 мільярдів євро, тоді як оцінка Лондона складає лише 40 мільярдів євро. Головний переговірник з боку Брюсселя Мішель Барньє заявив за результатами перемовин, що Лондон відмовляється виконувати деякі взяті на себе фінансові зобов’язання після Brexit.

Єврокомісар Еттінґер розповів, що Великобританія зокрема зобов’язалася сплачувати свої внески до бюджету ЄС до 2020 року. Свою згоду на це, за його словами, 2013 року дав тодішній глава уряду Великобританії Девід Кемерон, і відповідний документ з юридичної точки зору є обов’язковим для виконання.