Фільм про війну на Донбасі офіційно висунули на «Оскар»

Оскарівський комітет Литви абсолютною більшістю голосів висунув на «Оскар» у номінації «Найкращий іншомовний фільм» драму Шарунаса Бартаса «Іній».

Стрічку було створено у копродукції Литви, України, Франції та Польщі, за участі українських кінокомпаній «Інсайт Медіа» і «Тато Фільм», за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Литовського кіноцентру.

«Для мене це важливо не лише тому, що це мій фільм. Вважаю, що це є важливим не лише для Литви. Іноді реальність і художня вигадка практично зливаються, але реальність – набагато жорсткіша, і саме про неї потрібно говорити», – цитує Шарунаса Бартаса сайт Бюро української кіножурналістики.

У стрічці у споглядально-документальній манері змальовано шлях углиб зони АТО молодого литовця, який доправляє гуманітарну допомогу для українських вояків, його зіткнення із війною і спроба осмислити її.

Молоді литовці Рокас та Інга, погоджуються відвезти допомогу для української армії з Вільнюса до Києва. Вони не надто добре уявляють, що відбувається в Україні, проте Рокас дуже хоче розібратись у тому, що таке війна, як би він поводився у цій ситуації. І вони вирішують їхати далі, на Схід.

Більшу частину фільму знімали саме в Україні, трохи у Києві, трохи в Дніпрі, а основну частину – біля лінії фронту, у Карлівці.

Фільм брав участь у конкурсі «Двотижневика режисерів» Каннського кінофестивалю.

В український кінопрокат «Іній» вийде 5 жовтня 2017 року.

Нагадаємо, що Україна висунула на «Оскар» «Рівень чорного» Валентина Васяновича.