Саакашвілі планує об’єднатись з усіма політичними силами для боротьби з олігархами

Позбавлений українського громадянства екс-президент Грузії Міхеіл Саакашвілі заявив, що веде переговори з усіма політичними силами, щоб ті об’єдналися.

Про це він заявив на прес-конференції у Львові.

«З усіма політичними силами ми об’єднуватимемось, щоб не було олігархів. Я дуже щасливий, що навколо моєї теми уже об’єднались зовсім різні політичні сили», – заявив Саакашвілі.

Він зазначив, що повернувся заради України, незважаючи на загрози його волі.

«Я не через себе приїхав. Я був у безпеці в Польщі, я був би в безпеці в США, але для мене це ризик, я знаю, що це ризик … Я знаю, що і моя свобода – під ударом, і моє життя може бути під ударом, але існування України – під ударом, і свобода України – під ударом. І свобода України, і існування України набагато вищі, ніж свобода й існування окремо взятого її громадянина, включаючи мене», – заявив Саакашвілі.

Саакашвілі наголосив на тому, що це тільки початок його боротьби.

“Я повернувся до себе в Україну, щоб піти до суду і захистити свої права. У мене була робоча віза США, декілька європейських держав пропонували громадянство. Але я готовий віддати своє життя за цей народ», – зазначив Саакашвілі.

На запитання журналістів, чи не вважає він злочином нелегальний перетин кордону України, колишній голова Одеської ОДА сказав, що злочином було позбавити його громадянства та не впускати в Україну.

«Злочином було позбавлення мене громадянства в обхід Конституції України. Злочином була підробка моїх підписів. Злочином було затримання поїзда, злочином було нібито мінування якогось там пункту пропуску. Коли ми говоримо про злочин, в Україні багато злочинів. Але для мене злочин – це торгівля з Росією, це співпраця з Медведчуком та Ахметовим. Це не я злочинець, це не люди, які протестували проти злочинця. Злочинці – Медведчук та Ахметов», – підкреслив Саакашвілі.

За його словами, на території України він знаходиться законно.

«Сьогодні мій адвокат прийшов у Міграційну службу України, що у Києві, та приніс мою заяву про захист від української держави. Тобто я зараз абсолютно легально перебуваю на українській території. Я звернувся, як відповідно з чинним законодавством, і держава Україна має піти у суд і вирішити моє питання стосовно захисту від української держави. Я на цій території знаходжусь абсолютно легально», – сказав Саакашвілі.

Нагадаємо, екс-губернатор Одеської ОДА Михеіл Саакашвілі пройшов кордон з Польщею на українському боці  ПП “Шегині” та приїхав до Львова.

Прихильники Саакашвілі прорвали оточення українських силовиків. Вони взяли в щільне кільце політика, а також депутатів і громадських діячів, які його супроводжували, і буквально «внесли» їх на територію України.

Раніше, помічник глави Держприкордонслужби Олег Слободян у Facebook підтвердив, що натовп із Саакашвілі перейшов через кордон.

“Натовп прорвав пункт пропуску “Шегині”. Розпочалася бійка”, – написав він.

Саакашвілі та народним депутатам, які їхали з ним в Україну, повідомили, що пункт пропуску Шегині було заміновано.

Нагадаємо, позбавлений українського громадянства екс-голова Одеської облдержадміністрації Міхеїл Саакашвілі перетнув українсько-польський кордон з польської сторони, щойно пройшовши митно-паспортний контроль на польській стороні у пункті пропуску «Медика», Шегині.

Нагадаємо, Саакашвілі заявляв, що 10 вересня планує повернутися в Україну.

Політик, за його словами, подорожує з українським паспортом, хоча президент Петро Порошенко у липні позбавив його громадянства України.

Спочатку планувалось, що він перетне українсько-польський кордон в пункті пропуску «Краковець». Зустрічати його там планували представники «Руху нових сил», політики та активісти.

Потім було прийнято рішення, що Саакашвілі прибуде в Україну не автобусом, а потягом з Перемишля.

Поїзд сполученням «Перемишль-Київ», в якому перебував Саакашвілі з групою народних депутатів, мав відбути о 13.07 за місцевим часом. Проте упродовж кількох годин він простояв на станції. З гучномовця в ньому було оголошено, що потяг не вирушить з Перемишля, допоки у ньому перебуває Саакашвілі.

Зазначалося, що є інформація від Національної поліції України про те, що у потязі «перебуває особа без дозволу на в`їзд на територію України».

«Тому, керуючись законодавством, потяг не відправляється, доки особа не залишить його», – оголошують у гучномовці потягу.

По тому Саакашвілі заявив про намір знову пересісти на автобус з метою поїздки на пункт пропуску «Краковець», щоб спробувати перетнути кордон і потрапити в Україну.

По тому було прийнято рішення вирушити до пункту пропуску «Шегині», де є також піший перехід.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко слід попередив Саакашвілі та депутатів, які допомогли йому пройти кордон. Він пригрозив поданнями до ВР, тим нардепам, які проривали кордон з Саакашвілі.

Львівська поліція відкрила кримінальне провадження за фактом прориву кордону Міхеілом Саакашвілі та його прибічниками.