Саакашвілі має право на публічний судовий розгляд з питання про втрату українського громадянства, – Волкер

Спеціальний представник США з питань України Курт Волкер заявив, що колишній глава Одеської ОДА Міхаіл Саакашвілі має право на публічний судовий розгляд з питання про втрату українського громадянства.

Про це йдеться у відео, де Волкер відповідає на питання журналіста, яке на своїй сторінці у Facebook опублікував Саакашвілі.

“Україна – країна, де діє верховенство права. Будь-хто, наприклад, колишній президент Саакашвілі, має право на слухання справи в українському суді. Я сподіваюся, що припиниться ескалація політичної драми і всі зосередяться на правовому врегулюванні. Це для України не менш важливо, ніж боротьба з корупцією та економічні реформи”, – сказав спецпредставник США.

При цьому він порадив Порошенку “менш драматично підходити до Саакашвілі та зайнятися питаннями поліпшення управління країною і боротьбою з корупцією”.

Нагадаємо, екс-губернатор Одеської ОДА Михеіл Саакашвілі пройшов кордон з Польщею на українському боці  ПП “Шегині” та приїхав до Львова.

Прихильники Саакашвілі прорвали оточення українських силовиків. Вони взяли в щільне кільце політика, а також депутатів і громадських діячів, які його супроводжували, і буквально «внесли» їх на територію України.

Раніше, помічник глави Держприкордонслужби Олег Слободян у Facebook підтвердив, що натовп із Саакашвілі перейшов через кордон.

“Натовп прорвав пункт пропуску “Шегині”. Розпочалася бійка”, – написав він.

Саакашвілі та народним депутатам, які їхали з ним в Україну, повідомили, що пункт пропуску Шегині було заміновано.

Нагадаємо, позбавлений українського громадянства екс-голова Одеської облдержадміністрації Міхеїл Саакашвілі перетнув українсько-польський кордон з польської сторони, щойно пройшовши митно-паспортний контроль на польській стороні у пункті пропуску «Медика», Шегині.

Нагадаємо, Саакашвілі заявляв, що 10 вересня планує повернутися в Україну.

Політик, за його словами, подорожує з українським паспортом, хоча президент Петро Порошенко у липні позбавив його громадянства України.

Спочатку планувалось, що він перетне українсько-польський кордон в пункті пропуску «Краковець». Зустрічати його там планували представники «Руху нових сил», політики та активісти.

Потім було прийнято рішення, що Саакашвілі прибуде в Україну не автобусом, а потягом з Перемишля.

Поїзд сполученням «Перемишль-Київ», в якому перебував Саакашвілі з групою народних депутатів, мав відбути о 13.07 за місцевим часом. Проте упродовж кількох годин він простояв на станції. З гучномовця в ньому було оголошено, що потяг не вирушить з Перемишля, допоки у ньому перебуває Саакашвілі.

Зазначалося, що є інформація від Національної поліції України про те, що у потязі «перебуває особа без дозволу на в`їзд на територію України».

«Тому, керуючись законодавством, потяг не відправляється, доки особа не залишить його», – оголошують у гучномовці потягу.

По тому Саакашвілі заявив про намір знову пересісти на автобус з метою поїздки на пункт пропуску «Краковець», щоб спробувати перетнути кордон і потрапити в Україну.

По тому було прийнято рішення вирушити до пункту пропуску «Шегині», де є також піший перехід.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко слід попередив Саакашвілі та депутатів, які допомогли йому пройти кордон. Він пригрозив поданнями до ВР, тим нардепам, які проривали кордон з Саакашвілі.

Львівська поліція відкрила кримінальне провадження за фактом прориву кордону Міхеілом Саакашвілі та його прибічниками.

12 вересня, екс-голова Одеської обласної державної адміністрації Міхеіл Саакашвілі у присутності журналістів ознайомився з адміністративним протоколом про незаконний перетин кордону. Мостиський райсуд Львівської області розглядатиме протокол 18 вересня о 15.00.