Президентом Сінгапуру стала 63-річна Халіма Якоб

Першою жінкою-президентом Сінгапуру стала 63-річна Халіма Якоб.

Про це 13 вересня повідомляє Reuters.

Зазначається, що Халіма Якоб була спікером у Сінгапурі та повинна була змагатися з чотирма претендентами. Однак кандидатури двох з них відхилили ще на першому етапі подання документів через те, що вони не були вихідцями з малайської громади. Відповідно до ухваленої в листопаді минулого року постанови участь у цьогорічній кампанії могли брати тільки малайці. Крім них у Сінгапурі проживають дві громади – китайців та індусів, представники яких теж займають різні високі посади.

“Два інших кандидати зійшли з дистанції 11 вересня, коли не зуміли отримати сертифікат на право бути обраними. Згідно з правилами, претенденти на президентський пост повинні мати за плечима стаж державної служби чи очолювати компанію, капіталізація якої перевищує 500 млн сінгапурських доларів (371 млн доларів США). Ухваленій у червні цього року поправці відповідала тільки кандидатура Якоб”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що в підсумку єдиним претендентом на посаду президента виявився екс-спікер. У подібній ситуації, згідно з місцевим законодавством, вибори глави держави не відбуваються і кандидата автоматично оголошують президентом.

Повідомляється, що Халіма Якоб стала першою жінкою-президентом Сінгапуру за всю історію країни. Якоб замінить на цій посаді колишнього главу Сінгапуру Тоні Тан Кен Ям, який керував країною з 2011 року.

Президент Республіки Сінгапур є главою держави та обирається всенародним голосуваннямна 6 років. До реформи 1991 року президент призначався парламентом і був чисто церемоніальною фігурою. Тепер він має повноваження у фінансових і кадрових питаннях.