МЗС України планує обговорити освітню реформу із послами ЄС

Перший заступник міністра закордонних справ України Вадим Пристайко розповів, що 15 вересня планується зустріч із послами Європейського Союзу в Україні для роз’яснення деталей нового закону про освіту в частині, що стосується мов навчання представників національних меншин. 

“Ми в п’ятницю зустрічаємося з усіма країнами, які зацікавленні біля 12 години дня (в МЗС)”,- сказав Пристайко.

Також він додав, що на зустрічі в МЗС буде більше, ніж 5 послів і що МЗС України отримало ноти від Угорщини, Румунії, а також Польщі, додавши що послів України в Угорщині та Румунії викликали для надання пояснень.

Пристайко наголосив, що деякі країни вважають, що Україна має забезпечити навчання іноземними мовами.

“Те що ми взяли на себе зобов’язання – в загальному, це навчання мов, тобто ми готові надати можливість всім людям навчатися мові як такій. Це не означає, що до кінця ми маємо навчати цією конкретною мовою, умовно, географії, математиці, фізиці”,- зауважив  перший заступник  голови МЗС.

Як повідомлялось, 5 вересня Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроект №3491-д про освітню реформу, який, зокрема, запроваджує в Україні 12-річну повну загальну середню освіту.

В Угорщині, Румунії та Модові офіційно заявили, що український закон про освіту порушує права їхніх меншин. Президент Молдови Ігор Додон закликав Україну переглянути закон про освіту в частині, що стосується мов навчання представників національних меншин.