Кримський парламент списав кримчанам борги перед українськими банками

Підконтрольний Росії парламент Криму прийняв в першому читанні 20 вересня закон «Про підстави і порядок прийняття рішень про реструктуризацію боргу позичальників», який дозволяє кримчанам не повертати борг українським банкам сумою до 5 млн рублів (близько 2 млн 250 тис гривень). Закон підтримали 62 нинішніх депутата. 

«Закон вступає в силу через десять днів після його офіційного опублікування», – йдеться в тексті документа, передає Крим.Реалії.

Згідно із документом, фізичні та юридичні особи, які мають заборгованість перед українськими банками до 5 млн рублів, повністю звільняються від її погашення. Крім того, повне списання боргів передбачено також для соціально незахищених громадян, у тому числі інвалідів, непрацюючих пенсіонерів, опікунів неповнолітніх.

Законопроект також передбачає процедуру врегулювання боргів, які перевищують 5 млн рублів.

Українські банки залишили Крим відразу після анексії, але президент Росії Володимир Путін порадив кримчанам не віддавати старі кредити. На півострові зареєстрували Фонд захисту вкладників, який став повертати депозити клієнтам українських банків.

У наприкінці 2015 року російська Держдума прийняла закон, який говорить, що кримчани також зобов’язані розплатитися за українськими кредитами. За оцінками експертів, на момент анексії Криму загальна сума заборгованості кримчан перед українськими банками становила близько двох мільярдів доларів.