Луценко: Прокуратура виявила схему розкрадання земель заповідника на Азовському морі

Прокуратура виявила схему незаконного виділення понад 70 га землі заповідника біля Бірючого острова, який розташований в Азовському морі.

Про це на брифінгу у Запоріжжі заявив Генеральний прокурор України Юрій Луценко, передає прес-служба ГПУ.

“У ході досудового розслідування встановлено, що в 2009 році на підставі виданих колишнім головою Якимівської районної державної адміністрації незаконних розпоряджень, у власність було передано 41 земельну ділянку загальною площею 70,87 га, що розташовані на косах Федотова (на півострові Бірючий) та Пересип у межах прибережної захисної смуги Азовського моря, безпосередньо біля урізу води. Зазначені земельні ділянки отримало 39 громадян нібито для ведення особистого селянського господарства”, – йдеться у повідомленні прес-служби.

За даними слідства, в подальшому за договорами дарування ці землі були відчужені на користь пов’язаних між собою юридичних осіб. Зазначається, що на сьогодні на цих земельних ділянках розташовані незаконні будівлі для відпочинку та розважальні заклади.

“Колишньому голові районної адміністрації, який абсолютно незаконно відводив земельні ділянки повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки).

Внаслідок вказаних незаконних дій зловмисника з власності держави вибули цінні земельні ділянки, вартість яких, перевищує 71 млн грн”, – додали у ГПУ.

Разом з тим, у відомстві підкреслили, що в рамках досудового розслідування на земельні ділянки судом накладено арешт.

“Паралельно ми вивчаємо, хто є беніфіціарами, тобто кінцевими вигодоотримувачами цих земельних ділянок. Вивчаємо, хто підставні люди, їхні зв’язки, є велика ймовірність, що підозри будуть пред’явлені і представникам судової гілки влади, які брали участь у цих незаконних оборудках”, – заявив Юрій Луценко.