ЄС вимагає від України створити Антикорупційний суд

В Євросоюзі наполягають на необхідності створення окремого Антикорупційного суду і готові допомагати з відбором суддів.

Про це розповіли у відповіді представництва ЄС в Україні на питання “Європейської правди” про позиції ЄС щодо антикорупційного суду після публікації висновку Венеціанської комісії.

У ЄС відзначають, що висновок Венеціанської комісії є дуже важливим у контексті подальшої модернізації України та “містить корисне уточнення європейських стандартів створення спеціалізованих антикорупційних судових органів”.

“Вищий спеціалізований антикорупційний суд повинен бути створений як незалежна і окрема установа від існуючої структури судової влади. І навпаки, впровадження цього суду в існуючу структуру судової влади шляхом призначення спеціалізованих суддів в усіх загальних місцевих судах, апеляційних і верховних судах не може бути виправданим або застосованим на практиці, враховуючи чинне законодавство та міжнародні зобов’язання України щодо створення спеціалізованого антикорупційного суду”, – повідомили у ЄС.

В ЄС також привітали намір президента Петра Порошенка створити антикорупційний суд, який би відповідав стандартам Ради Європи.

При цьому ЄС висловив готовність надати українській владі підтримку у створенні Вищого спеціалізованого антикорупційного суду, який би відповідав висновку Венеціанської комісії.

“Незалежність, цілісність і професіоналізм усіх суддів, які будуть призначатися в антикорупційний суд, будуть мати вирішальне значення для відновлення довіри громадськості до влади, і ЄС готовий сприяти прозорості процесу відбору суддів в разі необхідності”, – наголосили в ЄС.