Дев’ятьом затриманим активістам в окупованому Бахчисараї присудили штрафи

У Бахчисараї підконтрольний Кремлю суд присудив адміністративні штрафи в розмірі від 10 до 20 тис. руб. (4,5–9 тис. грн) дев’яти активістів, яких затримали російські силовики під час обшуків в будинках кримських татар.

Про це “Крим.Реалії” повідомив координатор об’єднання “Кримська солідарність” Ділявер Меметов.

Всім дев’яти активістам інкримінували “одночасне масове перебування в громадському місці, що спричинило порушення громадського порядку”.

11 жовтня в Бахчисараї в декількох будинках кримських татар російські силовики провели обшуки. Затриманих кримських татар звинуватили у членстві в організації “Хізб ут-Тахрір”, яку в Росії вважають терористичною.

26 квітня Верховний суд анексованого Криму визнав громадське об’єднання Меджліс кримськотатарського народу екстремістською організацією і заборонив його діяльність на території Росії. Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров переконаний, що міжнародне співтовариство, у тому числі ООН, найближчим часом відреагує на заборону діяльності Меджлісу в аннексированном Росією Криму.

18 квітня міністерство юстиції РФ вніс Меджліс кримськотатарського народу в перелік громадських і релігійних об’єднань, діяльність яких припинена у зв’язку із здійсненням ними екстремістської діяльності.

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров ввів надзвичайний стан діяльності Меджлісу в умовах окупації.