Геращенко: у ПАРЄ не хочуть чути аргументів України щодо освітнього закону

У Парламентськії асамблеї Ради Європи не хочуть чути українських аргументів щодо закону про освіту.

Про це повідомила перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко, передає УНН.

“Це можна, згідно з цією агресивною риторикою (представників угорської і румунської делегацій – ред.), яку ми чули, розглядати як приховані територіальні претензії до України”, – зазначила вона.

Вона наголосила, що українська делегація в ПАРЄ, а також парламент будуть захищати усіх українських дітей будь-якої національності перед європейською спільнотою. Така резолюція, на її думку, перекреслює права “всіх українських дітей” отримувати рівну освіту і бути конкурентними в перспективі отримання вищої освіти.

“Ще один нюанс, коли ми йшли по поправкам, українська делегація наголосила – якщо ви зараз говорите про те, що діти нацменшин повинні отримувати вищу освіту тільки мовою нацменшин – давайте таке правило введемо в інших країнах ЄС, щоб були паритет і транспарентність. Інші делегації проголосували проти цього. Мова йде про абсолютно дивні позиції – наші партнери не хочуть чути аргументів, що ми боремося за права дітей нацменшин”, – пояснила І.Геращенко.

Вона також зазначила, що право на виступ під час засідання отримало недостатньо – лише три члени української делегації.

“Я хотіла зосередитись саме на законі – не політичні гасла говорити, а на законі. І ми будемо пропонувати, ще раз і ще раз, давайте сформуємо делегацію ПАРЄ і поїдемо під Маріуполь в грецькі школи, в Берегово в угорські школи, на Львівщину в львівські школи, на Чернівці або в Одеську область, де є молдовські школи, але ми хочемо так само побачити паритет в країнах наших сусідів і партнерів”, – наголосила вона.

Як повідомлялось раніше, 12 жовтня, Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила рішення з рекомендаціями Україні за підсумками термінових дебатів щодо мовної статті українського закону “Про освіту”.