У ПАРЄ відмовилися від робочої групи, що сприяє поверненню делегації РФ

На засіданні спільного комітету Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) та комітету міністрів Ради Європи (КМРЄ) відмовилися створювати робочу групу, яка фактично повинна була шукати шляхи реформи Ради Європи (РЄ) під повернення Росії.

Про це у Facebook повідомив постійний представник України в Раді Європи Дмитро Кулеба.

“За сценарієм адвокатів Росії, навіть факт створення робочої групи повинен був стати сигналом Москві і всім, хто ще не визначився в РЄ: ми готові домовлятися, шукаємо рішення”, – написав він.

Кулеба зазначив, що позиція української делегації була така: немає ніяких умов для повернення Росії, не потрібно створювати ніяких робочих груп, діалог між комітетом міністрів і асамблеєю може тривати виключно в доступних форматах. Партнери України теж не підтримали створення групи.

“Не буде робочої групи. Кожен орган продовжить дискусії автономно, голова ПАРЄ буде вести двосторонній діалог з главою КМРЄ, а в січні 2018 року зберемося на чергове засідання спільного комітету”, – написав дипломат.

На його думку, прихильники Росії “продовжать прориватися – як в анекдоті – хоч тушкою, хоч статуеткою”. “Нас б’ють, ми б’ємо. Гра триває. Keep calm “, – підсумував Кулеба.

Як відомо, Росія була позбавлена права голосу в ПАРЄ у квітні 2014 року – відразу після анексії Криму та початку військових дій на Донбасі. 28 січня 2015 року ПАРЄ прийняла резолюцію, в якій продовжила санкції проти Росії і позбавила її права голосу до квітня. В знак протесту делегація РФ заявила, що припиняє свої контакти з ПАРЄ до кінця 2015 року.

17 січня 2016 року стало відомо, що Росія відмовляється від участі в січневій сесії ПАРЄ, щоб уникнути продовження санкцій. Глава комітету Держдуми Олексій Пушков заявив, що Росія збереже членство у Раді Європи, але тимчасово відмовляється брати участь у його засіданнях Парламентської асамблеї у зв’язку з неадекватністю настроїв, які склалися в цьому органі”. У ПАРЄ зазначили, що в цьому випадку Росія не зможе брати участь у роботі ПАРЄ в 2016 році. Пізніше ПАРЄ прийняла резолюцію 2186, в якій йдеться про необхідність гармонізувати правила участі та представництва країн-членів в обох статутних органах ради – ПАРЄ і комітеті міністрів