Німецькі студенти отримали два золотих студентських “Оскара”

Студенти з Гамбурга і Людвігсбурга стали переможцями в номінаціях “Кращий зарубіжний короткометражний фільм” і “Кращий зарубіжний документальний фільм”.

До Німеччини пішли відразу дві золоті статуетки студентської премії “Оскар”. У ніч на п’ятницю, 13 жовтня, Академія кінематографічних мистецтв і наук США в Лос-Анджелесі вручила студентам з Німеччини нагороди за перше місце в номінаціях “Кращий зарубіжний короткометражний фільм” і “Кращий зарубіжний документальний фільм”.

Статуэтка Оскара

У першій з номінацій золотий “Оскар” дістався студентці Гамбурзької медіашколи Каті Бенрат (Katja Benrath) за картину “Watu Wote / All of Us” ( “Все з нас”), в якому розповідається про ісламському тероризмі в Кенії. Творці повідомляють, що сюжет заснований на реальних подіях. Друге і третє місця в цій номінації посіли студенти з Швейцарії та Нідерландів.

Йоханнес Пройс (Johannes Preuss) з Баден-Вюртембергской кіноакадемії в Людвігсбурзі був єдиним фіналістом в своїй категорії і автоматично отримав “золото”.

Він був відзначений за документальну стрічку “Galamsey”, також зняту в Африці. У ній молодий режисер розповідає про життя нелегальних золотошукачів в Гані. Його репортаж-розслідування зачіпає теми злиднів, корупції, експлуатації праці, забруднення ртуттю в цій африканській країні.

Імена 17 фіналістів студентського “Оскара” були названі в середині вересня. У нинішньому році студентські “Оскари” вручені в 44-й раз. На конкурс було подано +1587 заявок, з них 267 від американських і 89 від зарубіжних навчальних закладів. У кожній з семи номінацій присуджуються три нагороди – золота, срібна і бронзова статуетки “Оскара”. Які саме премії удостоїться кожна робота, стає відомо лише на церемонії вручення.