НАБУ підозрює міністра інфраструктури Омеляна в незаконному збагаченні

Національне антикорупційне бюро підозрює міністра інфраструктури України Володимира Омеляна в декларуванні недостовірної інформації та незаконному збагаченні.

Про це йдеться в ухвалі Солом`янського районного суду м.Києва від 29 вересня 2017 року, текст якої було опубліковано 12 жовтня в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

«Детективами… Національного антикорупційного бюро України проводиться досудове розслідування в кримінальному провадженні від 26.05.2017 р. за фактом декларування недостовірної інформації та незаконного збагачення міністром інфраструктури України», – повідомляється у визначенні.

У документі зазначається, що міністр зі своєю сім`єю проживає в будинку, вартість якого становить 7 млн грн. Цей будинок належить двоюрідній племінниці його дружини, але ця племінниця, за даними Державної фіскальної служби, не отримувала доходи, рівень яких міг би дозволити придбати таку нерухомість. За даними НАБУ, Омелян подав декларацію, в якій вказав, що проживає в квартирі, яка належить його дружині.

«Водночас, Особа З (Володимир Омелян – ред.) не вказав у декларації за 2016 рік своє право користування нерухомим майном, а саме будинком… Відомості в декларації за 2016 рік відрізняються від достовірних на 7 млн грн», – йдеться в ухвалі суду.

У НАБУ також вважають, що міністр не задекларував автомобіль марки BMW X5 вартістю 1,6 млн грн, яким він користується і який належить його брату.

«Як зазначив детектив, Особа З (Володимир Омелян – ред.) вчинила кримінальне корупційне правопорушення, а саме придбання особою, уповноваженою на виконання функцій держави, у власність активів у значному розмірі, законність підстав яких не підтверджена доказами», – повідомляється в документі.

Згідно з ухвалою суду, для ведення подальшого розслідування фактів порушень НАБУ попросило і отримало доступ до інформації мобільного оператора «Київстар» про дзвінки й повідомлення міністра.

Прес-служба Міністра інфраструктури України Володимир Омелян повідомила, що він відкритий до співпраці з правоохоронними органами.
”Щодо повідомлення про розслідування НАБУ: міністр інфраструктури відкритий до співпраці з правоохоронними органами, зокрема, з ГПУ, СБУ, НАБУ. Він готовий дати відповідь на всі запитання детективів НАБУ, а також надати всі документи, які засвідчують, що жодних порушень з його боку не було”, – написала на своїй сторінці у Facebook прес-секретар Міністерства інфраструктури України Марія Томко