Волкер: Єдина область в Україні, де російськомовні жителі мають проблеми – це там, де знаходяться російські військові

За словами спецпредставника США по Україні, мета Вашингтона – відновлення цілісності України і забезпечення безпеки всіх її громадян.

Американська адміністрація вважає, що міжнародні дипломатичні зусилля останніх декількох місяців дають надію на активізацію процесу мирного врегулювання війни на сході України. На цьому наголосив у п’ятницю на зустрічі з журналістами спецпредставник США по Україні Курт Волкер.

Він заявив, що США сподіваються на швидке вирішення питання України: “Ми бачимо значну активність, частково – позитивну, але продовжується гаряча війна, активний конфлікт, число випадків порушення перемир’я на Донбасі, недавно знову збільшився обстріл, хоча у вересні було затишшя”.

“Проблема полягає в тому, що йде конфлікт по колу. Російська сторона говорить, що українці не роблять політичні кроки, необхідні в рамках Мінська, такі речі, як амністія, спеціальний статус регіонів сходу України та вибори. А українці говорять, що будуть щасливі зробити ці кроки, якщо зможуть, але не в змозі цього зробити, оскільки не мають доступу до кордонів, немає припинення вогню. Плюс до всього, за їхніми словами, ці заходи складно провести через парламент України, коли на твоїй території йде війна, і не робляться кроки для її завершення”, – зазначив американський спецпосланець.

За його словами, “США намагаються вирішити цю проблему”.

“Росія каже, що підтримує відновлення територіальної цілісності і суверенітету України за допомогою реалізації мінських угод. Росія також говорить, що її турбує безпека російськомовного населення в Україні”, – зауважив Волкер – “Тим часом в Україні мільйони російськомовних жителів, вони живуть по всій Україні, і їм нічого не загрожує, – вважає американський дипломат. – Єдиний район, де російськомовні жителі зустрічаються з проблемами, – це там, де знаходяться російські військові, на окупованих частинах сходу України”.

“Тому, якщо це викликає у Росії стурбованість, то ми б з цим погодилися або потенційно були б готові погодитися. І, якщо кінцева мета – це відновлення українського суверенітету над цими територіями, то з цим ми теж згодні”, – запевнив Волкер.

Також, розповідаючи про миротворчу місію, Волкер підкреслив, що потрібно створити умови для розміщення на Донбасі миротворчих сил з мандатом ООН, щоб контролювати територію на сході України.

“А це б створило сприятливу можливість для руху України вперед з імплементацією “Мінська”, зробити такі кроки, як проведення виборів”.

Одночасно Волкер звинуватив Росію в тому, що вона повністю контролює бойовиків на Донбасі: “Командування і управління, що відбувається там – на 100% російське”.

“І нічого не вирішується … Зрозуміло, люди найняті для роботи у військовій операції, в цивільній адміністрації так званих Донецької і Луганської народних республік. Однак це направляється Росією”, – вважає спецпредставник США.