Прем’єр-міністр Лівану пішов у відставку

Прем’єр-міністр Лівану Саад Харірі покинув свій пост. Його телевізійне звернення з Ер-Ріяда (столиця Саудівської Аравії – ред.) транслювали телеканали Al Mustaqbal і Al Arabiya.

Харірі повідомив, що над його життям нависла загроза.

“У Лівані панує атмосфера, яка нагадує обстановку, що передувала вбивства мого батька”, – зазначив він.

Рафік Харірі, який займав посаду глави уряду з 1992 по 1998 і з 2000 по 2004 роки, загинув в результаті теракту 14 лютого 2005 року в Бейруті.

Основною причиною відставки прем’єр назвав “втручання Ірану і його пособників в особі шиїтської партії “Хезболлах” у внутрішні справи Лівану”.

“Вони (іранці) нав’язують Лівану і іншим арабським країнам доконаний факт, – сказав Харірі. – Я відкидаю використання “Хезболлах” зброї проти сирійського народу. Для мене є неприйнятним, щоб з Лівану виходила загроза регіональної безпеки”.

Харірі був призначений прем’єр-міністром в листопаді минулого року і сформував кабінет національної єдності. 48-річний син покійного прем’єр-міністра Рафіка Харірі, котрий відродив Ліван після закінчення громадянської війни 1975-1990 років, вже очолював коаліційний уряд в 2009 році. Однак, через два з половиною роки, його кабінет пішов у відставку, в період так званої арабської весни.

20 жовтня 2016 року Харірі, який вважається вождем сунітської громади, виступив з ініціативою, оголосивши про свою згоду на висунення в президенти Мішеля Ауна. Обрання 31 жовтня цього християнського політика главою держави дозволило подолати вакуум влади в Бейруті і відкрити шлях до національної згоди і партнерства.