У США опубліковано архів документів, що стосуються фінансів політиків різних країн

Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ) опублікував в неділю витяги з приблизно 13,4 млн документів, що стосуються фінансів політичних діячів цілого ряду держав.

Як повідомляється на сайті організації, документи отримали загальну назву Paradise Papers.

Вони мають відношення до приблизно 120 політикам, в тому числі з США, Росії, Великобританії, Японії, Канади, Казахстану, Бразилії, України, Туреччини, Грузії, Вірменії та багатьох інших країн.

Із оприлюднених документів стало відомо, що Міністр торгівлі США Уілбур Росс має ділові зв’язки з російським нафтохімічних холдингом “Сибур”.

У публікації наголошується, що Росс нібито володіє часткою через офшорні підприємства в судноплавної фірмі Navigator Holdings. Дана компанія в свою чергу від угод з холдингом “Сибур” “отримує мільйони доларів” ($ 68 млн доходів з 2014 року).

Це найбільша нафтохімічна компанія Росії і Східної Європи з повним охопленням галузевого циклу від газопереробки, виробництва мономерів. 17% цього холдингу володіє російський бізнесмен Геннадій Тимченко, проти якого США ввели санкції у зв’язку з війною проти України.

Росс при цьому не повідомляв Конгрес про такі зв’язки перед затвердженням своєї кандидатури на пост глави Мінторгу на початку року. У зв’язку з цим консорціум вказує на “потенційні конфлікти інтересів” міністра, який “грає головну роль в американських економічних відносинах з іншими країнами, включаючи Росію”.

Прес-служба Мінторгу США повідомила, що Росс як глава відомства самоусунувся від питань міжнародної трансокеанскої лінії торгових перевезень. Він тісно співпрацює з посадовими особами США з питань етики “для забезпечення високих етичних стандартів”. У повідомленні також зазначається, що міністр “в цілому підтримує санкції адміністрації США” щодо Росії.

За даними агентства Bloomberg, з 2000 року Росс інвестував в цілому в 178 компаній, зумівши залучити для них $ 11,9 млрд. Він – єдиний бізнесмен, чиє ім’я увічнене і в Залі слави приватних інвесторів, і в Залі слави санаторів (санатор – особа , відповідальне за відновлення функціональності банківської установи). Bloomberg на грудень 2016 року оцінює його статки у $ 2,9 млрд.

У квітні 2016 року Міжнародний консорціум журналістських розслідувань, який базується у Вашингтоні, оприлюднив витяги з 11,5 млн документів з даними про офшорні рахунки ряду діючих та колишніх світових лідерів, відомих політиків, а також підприємців, спортсменів, менеджерів. Звіти, які були названі “панамський документами”, були витоком інформації з панамської компанії Mossack Fonseca, яка надає юридичну підтримку в реєстрації компаній в офшорах.