Королева Великобританії інвестувала близько $ 13 млн в офшори

Королева Великобританії Єлизавета II інвестувала близько £ 10 млн ($ 13 млн) в офшори. Про це в неділю повідомила мовна корпорація “Бі-бі-сі” з посиланням на звіти Paradise Papers, які поширив Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ), який базується у Вашингтоні.

Організація опублікувала витяги з приблизно 13,4 млн документів, що стосуються фінансів політичних діячів цілого ряду держав.

Відзначається, що інвестовані кошти належать британському монарху. У період між 2004 і 2005 роком вони були вкладені в фонди, зареєстровані на Кайманових і Бермудських островах. Йдеться про гроші, які Єлизавета II заробила завдяки герцогству Ланкастер (The Duchy of Lancaster), де знаходиться серйозний портфель нерухомості загальною вартістю в £ 500 млн ($ 654 млн).

“Бі-бі-сі” підкреслює, що в цих операціях “немає нічого незаконного і немає припущень про те, що королева не платить податки, проте може постати питання, чи повинен монарх інвестувати в офшори”.

“Наша інвестиційна стратегія ґрунтується на рекомендаціях наших інвестиційних консультантів. Герцогство інвестувало кошти тільки в дуже шановні інвестиційні фонди, слідуючи твердим рекомендаціям наших інвестиційних консультантів”, – наводить корпорація слова директора фінансової служби The Duchy of Lancaster Кріса Едкок.

У квітні 2016 року Міжнародний консорціум журналістських розслідувань, який базується у Вашингтоні, оприлюднив витяги з 11,5 млн документів з даними про офшорні рахунки ряду діючих та колишніх світових лідерів, відомих політиків, а також підприємців, спортсменів, менеджерів. Звіти, які були названі “панамськими документами”, були надані панамською компанією Mossack Fonseca, яка надає юридичну підтримку в реєстрації компаній в офшорах.