Конституційний суд Іспанії визнав резолюцію про незалежність Каталонії недійсною

Конституційний суд Іспанії визнав резолюцію парламенту автономії про незалежність “неконституційною і недійсним”.

Про це повідомляє El Pais.

На пленарному засіданні в середу, 8 листопада, суд анулював односторонню резолюцію каталонського парламенту від 27 жовтня.

27 жовтня парламент Каталонії проголосував за проголошення незалежності від Іспанії. За незалежність проголосували 70 депутатів, 10 – проти і двоє утрималися.

У той же час Сенат Іспанії проголосував за введення в дію ст. 155 конституції країни, згідно з якою призупиняється самоврядування в Каталонії. У той же день прем’єр-міністр Іспанії Маріано Рахой розпустив парламент Каталонії і оголосив нові вибори. Після повідомлення в офіційній газеті іспанського уряду управління в Каталонії перейшло до уряду в Мадриді. Віце-прем’єра іспанського уряду Сорайя Саенс де Сантамарія призначили тимчасовим главою уряду Каталонії замість усунутого з посади Карлеса Пучдемона.

2 листопада підконтрольний Мадриду суд відправив під варту вісьмох колишніх каталонських чиновників, щодо яких були висунуті звинувачення в бунті і розтраті коштів. Він з них, колишній міністр економіки уряду Каталонії Санті Віла, пізніше вийшов на свободу під заставу в 50 тис. євро.

8 листопада прихильники незалежності Каталонії влаштували страйк у великих містах, вимагаючи звільнення затриманих колишніх членів женералітата Каталонії та скасування дії ст. 155 Конституції країни, згідно з якою призупиняється самоврядування в Каталонії.