Одеський художній музей готується святкувати 118-ліття

Одеський художній музей запрошує гостей 13 листопада 2017 р. о 14:00  на своє 118-ліття.

І пропонує   презентацію «Вісника Одеського художнього музею» №3, присвяченого творчості славетного художника Івана Костянтиновича Айвазовського,  а також подарунки  митців музею.

Тематика третього номеру «Вісника Одеського художнього музею» пов’язана з публікаціями матеріалів, які відображають життя, діяльність і твори Івана Костянтиновича Айвазовського, двохсотліття з дня народження якого широко відзначає художня громадськістьприсвяченого творчості славетного художника Івана Костянтиновича Айвазовського,  а також подарунки  митців музею.

Найбільш рання у збірці робота – підписаний та датований автором малюнок 1836 року «Художник пише етюд». Найбільш пізня – картина «Корабель», написана у 1899 році, за рік до смерті Айвазовського. Між цими творами – майже три чверті століття натхненної і наполегливої праці, що принесла авторові визнання та надзвичайну популярність кількох поколінь глядачів. Розпочавши свій творчий шлях у вітчизняному мистецтві в епоху розквіту академізму, зазнавши захоплення романтизмом, віддавши дань реалізму передвижників, І. К. Айвазовський в останні роки життя був свідком появи й затвердження стилю модерн. На думку деяких дослідників творчості художника, ним було створено близько шести тисяч творів.
Історикам мистецтва, музейним працівникам при практичному зіткненні з конкретикою існування творів майстра часто доводиться зустрічатись з тим, що один і той самий твір має різні назви і датування. Не менше питань і з встановленням провенансу. Величезна популярність Айвазовського призводила й досі призводить до появи на антикварному ринку значної кількості копій та варіантів, що не мають нічого спільного з приналежністю пензлю видатного мариніста. Цей процес не здатні зупинити навіть новітні методи техніко-технологічніх досліджень.

До привітань приєднуються: С. Бєлік, С. Крижевська, Н. Будурацька, О. Аль-Хадж, Н. Федорова та інші митці які не оминули нас своєю увагою і вирішили подарувати нам свої роботи.

13 листопада вхід на святкові заходи музею – вільний!