“Рада мудреців” Німеччини закликає скасувати восьмигодинний робочий день

У Німеччині необхідно ввести більш гнучкий графік роботи для підтримки конкурентоспроможності німецьких компаній.

Про це голова Ради економічних експертів при уряді ФРН (який також називають “радою мудреців”) Крістоф Шмідт (Christoph Schmidt) заявив в інтерв’ю газеті Welt am Sonntag, опублікованому в неділю, 12 листопада.

“Фірми, які хочуть вижити в новому, пронизаному цифровими технологіями світі, повинні бути маневреними і вміти швидко скликати свої команди (співробітників. – ред.). Підхід, що робочий день починається в офісі вранці і завершується ввечері,  застарілий”, – підкреслив Шмідт.

У той же час він застеріг від того, щоб подібна реформа трудового законодавства призвела до “прихованого збільшення робочого часу”.

“Можливо, роботодавцям цього і хотілося б, але мова повинна йти виключно про те, щоб існуючий робочий час більш гнучко розприділявся протягом дня і тижня”, – пояснив глава “ради мудреців”.

Роботодавці в Німеччині давно вимагають скасувати восьмигодинний робочий день, зберігши лише чинне тижневе обмеження в 48 годин, зазначає Welt am Sonntag.Вони також виступають за скорочення з 11 до 9 годин зафіксованої в законодавстві норми обов’язкової перерви між робочими днями. Профспілки – проти, бо остерігаються фактичного збільшення робочого часу для працівників.

Рада економічних експертів передала свої висновки канцлерці ФРН Анґелі Меркель (Angela Merkel). Реформа трудового законодавства – одна з тем переговорів щодо створення коаліції “Ямайка” у складі християнських демократів, “зелених” та вільних демократів в Бундестазі нового скликання.