Інститут пам’яті пропонує 8 березня відмінити вихідний день

Ініціатива Українського національного інституту пам’яті про зміну календаря державних свят передбачає в якості вихідного 1 травня, проте його формат буде змінений – мова йде про Свято праці, а не про Міжнародний день солідарності трудящих.

Про це директор Українського інституту національної пам’яті, історик Володимир В’ятрович розповів виданню “Главред”.

Він зазначив, що залишається в силі пропозиція про перенесення вихідного з 9 травня на 8 травня і про переформатування 8 березня з Міжнародного жіночого дня на День боротьби за права жінок, причому запропоновано позбавити його статусу вихідного.

“Зараз ми подали цей законопроект на затвердження Кабміну, але, на жаль, він поки не затверджений, тому що він отримав зауваження з боку Міністерства культури”, – підкреслив В’ятрович.

За його словами, була досягнута домовленість про проведення широких консультацій за участю громадськості та Міністерством культури, щоб, можливо, подавати цей законопроект як урядовий.

“Якщо цього зробити не вдасться, то маємо вже підтримку значної кількості народних депутатів, тому будемо подавати його як депутатський законопроект. Я вважаю, що для країни це буде дуже важливий крок вперед. Це – продовження декомунізації. Тому що ми нарешті повинні припинити жити синхронно з державою-агресором “, – додав глава Українського інституту національної пам’яті.