Гройсман хоче, щоб екстрадиція Саакашвілі відбувалась відповідно до українських законів

Питання екстрадиції Михайла Саакашвілі до Грузії буде вирішуватися з відповідно до законів України. Про це заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в інтерв’ю тбіліській телекомпанії Imedi.

“Наскільки я знаю, раніше Грузія звернулася до України з проханням про екстрадицію Михайла Саакашвілі. Я зараз не можу говорити про те, яке саме рішення буде прийнято Україною, але можу сказати, що це питання буде вирішуватися відповідно до законів України”, – повідомив він.

Прем’єр зазначив, що “на посту глави Одеської області, Саакашвілі розчарував нас”.

“Я кілька років знайомий з Михайлом Саакашвілі, і я, як і дуже багато в Україні, покладали великі надії на нього як на людину з великим досвідом, як на доброго організатора і реформатора, але, на жаль, ці надії не виправдалися”, – сказав він.

Як повідомляло ІА Центр новин, Саакашвілі отримав документ, який підтверджує його легальне перебування в Україні.

Нагадаємо, 26 липня, Президент України Петро Порошенко видав указ про втрату громадянства України Міхеіла Саакашвілі.

10 вересня, Саакашвілі пройшов кордон з Польщею на українському боці  ПП “Шегині” та приїхав до Львова.

12 вересня прикордонники вручили Саакашвілі протокол про вчинення адміністративного правопорушення за ст. 204-1 ч.2 КУпАП (незаконний перетин держкордону). За вчинення такого правопорушення передбачено накладення штрафу у розмірі від 3,4 тис. до 8,5 тис грн.

1 листопада, Державна міграційна служба відмовила Міхеілу Саакашвілі в оформленні документів для вирішення питання про визнання біженцем.

2 листопада, Саакашвілі оскаржив у суді рішення Державної міграційної служби України про ненадання йому статусу біженця.