Трамп заявив, що у нього чудові відносини з президентом Філіппін

Американський лідер Дональд Трамп заявив, що у нього склалися чудові стосунки з президентом Філіппін Родріго Дутерте, який у минулому допускав різкі висловлювання на адресу колишнього глави Білого дому Барака Обами.

Як повідомляє агентство Reuters, висловлювання Трампа прозвучали в Манілі напередодні зустрічі з Дутерте, що відбулася в понеділок на 31-му саміті Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН).

“У нас склалися прекрасні стосунки, – заявив Трамп. – Це було дуже успішно. Президент Філіппін дуже добре організував Конференцію АСЕАН”. У свою чергу Дутерте заявив, звертаючись до президента США: “Ми – ваш дуже важливий союзник”.

Після бесіди Трампа і Дутерте прес-секретар Білого дому Сара Сандерс заявила: “У ході розмови основну увагу було приділено проблемі ІДІЛ і торгівлі. Права людини порушувалися коротко в контексті боротьби з наркотиками”.

У той же час прес-секретар президента Філіппін Гаррі Роке заявив, що в ході бесіди двох лідерів питання про права людини не піднімалися, і що Дутерте докладно розповів Трампу про війну з наркоторгівлею, яку веде її уряд. Прес-секретар назвав відносини Трампа і Дутерте “теплими і дружніми” і додав, що вони відчувають схожі почуття щодо Обами.