Суд Іспанії відмовив Україні в екстрадиції нардепа-втікача Онищенка

В арешті та екстрадиції народного депутата Олександра Онищенка відмовила Україні прокуратура Іспанії.

Про це сам Онищенко, якого в Україні підозрюють у привласненні державного майна в особливо великих розмірах, повідомив після судового засідання, передає «Українська правда».

«Суд вислухав позицію сторони обвинувачення, запитав, чи згоден я на добровільну екстрадицію. Я відповів, що ні, і що моя справа є політичним переслідуванням. Суд визнав наші аргументи досить переконливими, щоб не застосовувати до мене арешт», — розповів нардеп-утікач.

При цьому він додав, що судове засідання тривало в суді Мадрида лише півтори години.

Нагадаємо, 15 червня 2016 року в НАБУ та САП заявили про викриття організованого злочинного угруповання, що завдало збитків державі у розмірі понад 3 млрд грн внаслідок спільної діяльності на підставі угод, укладених з ПАТ ”Укргазвидобування”.

Відповідно до доказів, отриманих під час досудового розслідування кримінального провадження, організатором корупційної схеми є Онищенко, якого Верховна Рада 5 липня позбавила недоторканності, а також проголосувала за його затримання та арешт, але до цього він, користуючись депутатською недоторканністю, втік з України.