У Європарламенті буде створений спеціальний комітет щодо Paradise Papers

У Європарламенті буде створений спеціальний комітет, який проведе розслідування офшорів відомих політиків.

Європарламент терміново проведе дебати щодо пов’язаного із глобальним ухиленням від сплати податків скандалу навколо так званих Paradise Papers.

Термінові слухання призначені на вівторок, 14 листопада, у Страсбурзі.

Обговорення пройде за участю єврокомісара з питань економіки П’єра Московісі.

Після цього в Європарламенті буде створений спеціальний комітет, який проведе розслідування скандалу та опрацює шляхи протидії ухиленню від сплати податків.

Раніше повідомлялося, що Європейський парламент 28 листопада проведе спеціальні слухання, присвячені матеріалам розслідування Paradise Papers.

Нагадаємо, в квітні 2016 року Міжнародний консорціум журналістських розслідувань, який базується у Вашингтоні, оприлюднив витяги з 11,5 млн документів з даними про офшорні рахунки ряду діючих та колишніх світових лідерів, відомих політиків, а також підприємців, спортсменів, менеджерів. Звіти, які були названі “панамськими документами”, були надані панамською компанією Mossack Fonseca, яка надає юридичну підтримку в реєстрації компаній в офшорах.

5 листопада з’явився новий офшорний компромат на світові компанії та політиків. Журналісти з різних країн дослідили 13,4 млн документів, де згадуються імена понад 120 політиків з майже 50 країн світу, а також підприємства, спортсмени, бізнесмени та інші високопоставлені особи.

Зокрема ЗМІ припускають, що метою створення офшорної компанії президентом Петром Порошенком могла бути мінімізація податків. Юристи Порошенка заперечують це.

Фонди королеви Великобританії Єлизавети II інвестували в офшори близько 10 млн фунтів. Представник королеви вже визнав інвестиції в фонд на Кайманах.