ВРП рекомендує Порошенку призначити суддів Верховного Суду

Вища рада правосуддя (ВРП) рекомендує Президенту України Петру Порошенку призначити ще двох суддів нового Верховного Суду.

Відповідне рішення рада прийняла на засіданні у вівторок.

Вищою радою правосуддя схвалені кандидатури судді Вищого адміністративного суду Тетяни Стрілець і судді Приморського районного суду Одеси Сергія Погребного.

Розгляд питання про схвалення кандидатури судді Верховного Суду, голови Ради суддів Валентини Симоненко вкотре відкладено.

При цьому раніше Громадська рада доброчесності (ОСД) наклала вето на обрання цих трьох кандидатур до нового Верховний Суд.

Кандидатура судді Стрілець була ветована, бо, на думку ОСД, вона незаконно скасовувала рішення Вищої ради юстиції про звільнення “майданівських суддів”. Крім того, Стрілець була членом КПРС.

ОСД також наклав вето на обрання Сергія Погребного суддею нового Верховного Суду, бо він, на думку ради, приймав рішення з ознаками політичного впливу і порушував принцип відкритості судових процесів. Також ОСД стверджує, що Погрібний веде спосіб життя, що не відповідає його доходам, зокрема купляє квартири та земельні ділянки і часто здійснює поїздки до курортних країн.

Громадські діячі стверджують про наявність тісного зв’язку Погрібного з депутатом Верховної Ради Сергієм Ківаловим (“Опозиційний блок”).

Кандидатура Симоненко була ветована Громадською радою через те, що вона часто відвідує анексований Росією Крим, а її сестра працює в законодавчому зібранні Севастополя.

Громадські діячі стверджують, що чоловік Симоненко підтримував і розвивав ділові відносини в Криму після анексії півострова. Також у мотиваційному листі Симоненко було виявлено дуже багато граматичних помилок.

Президент України Петро Порошенко призначив 113 суддів нового Верховного Суду.

29 вересня Вища рада правосуддя оголосила остаточний список кандидатів на посади суддів Верховного Суду України. На підпис Президентові передали 111 прізвищ суддів з 120. Двом було відмовлено – це Володимир Матюхін і Тетяна Франтовська.

У Раді Європи високо оцінили результати конкурсу до Вищої ради правосуддя України.