ВР підтримала зміни до Бюджетного кодексу України

Верховна Рада підтримала у першому читанні зміни до Бюджетного кодексу, необхідні узв’язку із підготовкою державного бюджету на 2018 року, реєстр.№7116.

За дане рішення проголосували 251 народний депутати.

Згідно пояснювальної записки, документ передбачає деякі зміни до Бюджетного кодексу.

Зокрема, щодо надання місцевим бюджетам додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання шкіл і лікарень; вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів та усунення диспропорцій, що виникають у процесі об’єднання територіальних громад.

Для цього планують застосувати такі заходи:

  • зміну відсотка вилучення коштів з місцевих бюджетів, які передаються до державного бюджету у вигляді реверсної дотації, з 50 до 80 відсотків, що забезпечить додатковий ресурс для державного бюджету з подальшим його спрямуванням до відповідних місцевих бюджетів у вигляді базової дотації;
  • продовження практики надання стабілізаційної дотації з державного бюджету місцевим бюджетам – до завершення процесу об’єднання територіальних громад;
  • щодо надання права здійснювати утримання дошкільних навчальних закладів та закладів культури з бюджетів сіл, селищ, міст районного значення з метою сприяння добровільному об’єднанню територіальних громад.

Також зміни стосуються видатків на вищу освіту. Пропонують, щоб формула розрахування видатків враховувала кількість студентів за спеціальностями, коригуючі коефіцієнти щодо певних груп спеціальностей; а окрім того, надавалася можливість обласним бюджетам здійснювати видатки на підготовку молодших спеціалістів у професійно-технічних навчальних закладах.

У Бюджетному кодексі пропонують змінити норми стосовно передачі з наступного року місцевим бюджетам видатків на надання пільг окремим категоріям громадян на оплату житлово-комунальних послуг. Мають намір доповнити перелік пільгових категорій громадян новою категорією: йдеться про депортованих осіб, що повернулися до України.

Інші зміни стосуються плати за видачу ліцензії на провадження господарської діяльності з випуску та проведення лотерей.

На 2018-2019 роки планують подовжити дію норми про зарахування 13,44 % акцизного податку з виробленого в Україні пального та ввезеного на митну територію України пального до бюджетів місцевого самоврядування. Зазначену норму врахували у показниках Основних напрямів бюджетної політики на 2018-2020 роки.