Парламент прийняв сільську медичну реформу

Народні депутати прийняли в другому читанні президентський законопроект про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості, реєстраційний №7117.

За дане рішення проголосували 280 народних депутатів.

Документ передбачає, що у селі створять медзаклад для надання первинної медичної допомоги – це може бути фельдшерсько-акушерський чи фельдшерський пункт, амбулаторія, медичний пункт, медичний кабінет, мобільний медичний кабінет чи аптечний пункт.

Працювати у такому медзакладі має кваліфікований фахівець – зокрема “приватник” із ліцензією. Таких людей мають намір залучати до роботи в селах за допомогою створення комфортних умов. Їм планують надавати житло й автівку, забезпечити необхідним обладнанням робоче місце, створити якісний доступ до інтернету для можливості запровадження телемедицини і зв’язку з колегами.

У кабінетах лікарів у селах планують встановити необхідне для первинного обстеження обладнання, міні-лабораторії для взяття аналізів, спеціальні ємності для зберігання та перевезення ліків. Окрім того, йдеться про сучасні рентгени, стоматологічне й інше обладнання. Також в переліку є портативні засоби, які можуть діагностувати стан пацієнта і дозволяють потім передати цю інформацію через інтернет у рамках телемедицини.

Документ передбачає не тільки надання службової автівки лікарю, а й “створення умов для застосування авіаційних, водних, автомобільних спеціальних санітарних транспортних засобів, у тому числі обладнаних реанімаційними засобами”.

Згідно з законом, первинна медицина має бути безкоштовною для селян. Фінансувати її планують з держбюджету, місцевих бюджетів та інших законних джерел. Зокрема хочуть залучати інвестиції.

Документ передбачає створення і запровадження програм медичного обслуговування у селах, зокрема щодо діагностики, лікування, реабілітації та профілактики захворювань населення, насамперед дітей. На це теж планують виділяти кошти з держбюджету.