Фонд держмайна пропонує переглянути список об’єктів, заборонених до приватизації

Голова Фонду держмайна запропонував переглянути список об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації.

Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

“Фонд державного майна України пропонує переглянути список об’єктів, заборонених до приватизації, або розробити новий закон, до якого включити тільки ті підприємства, які дійсно мають стратегічне значення для держави”, – написав глава Фонду.

За його словами, близько 200 підприємств, які за програмою тріажу повинні бути приватизовані, перебувають у забороні. І левова частка з них не несе ніякого стратегічного значення. У Мінагрополітики 41 підприємство зі статусом стратегічності. Полтавський, Ніжинський, Радивилівський хлібокомбінати, радгоспи, коконосушарка, конярства, закінчуючи Укрспиртом.

“У чому їх стратегічність, це звичайні підприємства, що лобістськими шляхами потрапили під заборону для приватизації. У держави повинні залишатися тільки ті об’єкти, які забезпечують безпеку, обороноздатність, інфраструктуру”, – зазначив Трубаров.

“Мінкультури і то має 6 стратегічних підприємств, міністерство соцполітики – 14, Мінекономрозвитку – 31. Держава повинна бути регулятором, а не самостійно вести господарську діяльність. Майже кожна 4 справа НАБУ – щодо корупції в держпідприємствах. Фонд звертається до Комітету з питань економічної політики Верховної ради із закликом внести зміни до чинного закону, або розробити новий”, – додав він.