Палата представників Конгресу США схвалила $350 млн допомоги Україні

Палата представників проголосувала за надання 350 млн доларів на допомогу Україні в галузі безпеки й істотно розширила її напрямки.

Про це повідомляє посольство України в США на своїй сторінці в Facebook.

“Палата представників Конгресу США схвалила проект закону про Бюджет США на 2018 на потреби національної оборони”, який дозволяє виділення 350 млн доларів для надання допомоги Україні в галузі безпеки. Ця сума відповідає торішньому рівню асигнувань”, – йдеться в повідомленні.

У посольстві зазначили, що проект закону також дає дозвіл на надання Україні летальних озброєнь оборонного характеру. Крім цього, в нього включені нові положення, які дозволяють використання кошти оборонного бюджету США на потреби реабілітації в медичних установах країни поранених українських військовослужбовців, навчання і підготовку українських медичних фахівців у цій сфері, а також для посилення здатності повітряних і військово-морських сил нашої держави.

“Вперше на законодавчому рівні пропонується надати Україні такі оборонні засоби: радіолокаційні засоби протиповітряної оборони і спостереження за надводною ситуацією; військово-морські протимінні кошти; кораблі прибережної дії і берегової охорони”, – додали у посольстві.

Для вступу документа в силу його ще повинен схвалити Сенат і підписати президент США Дональд Трамп.

Крім того, Конгрес Сполучених Штатів Америки схвалив зменшення розміру пенсій для колишніх президентів країни.

Конгрес вважає, що колишні лідери США можуть заробляти мільйони доларів на публічних виступах і продажу написаних ними книг. Тому екс-президенти не потребують фінансової допомоги.

Відзначається, що сума виплати пенсій для екс-президентів США в цьому році вже досягла 2,84 млн доларів. Згідно з прийнятим документом, на пенсії для колишніх глав Білого дому буде щорічно виділятися 200 тисяч доларів, а на утримання персоналу і робочого простору – до 500 тисяч доларів, проте планується поступове зменшення і цієї суми протягом 10 років до 250 тисяч доларів.