ЗМІ: сирійська опозиція на зустрічі в Ер-Ріяді погодила нову структуру ВКП

Учасники зустрічі сирійської опозиції в Ер-Ріяді погодили у четвер новий розширений склад Вищого комітету по переговорам (ВКП).

Про це повідомив телеканал Rudaw.

За його інформацією, до складу переговорного органу увійдуть 10 членів Національної коаліції опозиційних і революційних сил (НКОРС), 6 функціонерів Національного координаційного комітету (НКК, ведуча угруповання внутрішньої опозиції), по чотири делегати від “московської і “каїрської” платформ, 10 представників збройних угруповань і 15 незалежних делегатів.

Зараз в Ер-Ріяді тривають дискусії про те, хто поїде від ВКП в Женеву на переговори з урядом Сирії. За інформацією, що надходить, команду переговірників від опозиції складуть 11 осіб.

Конференція “Ер-Ріяд-2” за участю основних груп сирійської опозиції почала свою роботу в середу, до вечора четверга було прийнято підсумкове комюніке. В ньому міститься, зокрема, заклик до початку прямих переговорів з Дамаском в рамках женевського формату під егідою ООН. Серед основних положень документу вимога -відставка президента Сирії Башара Асада, критика ролі Ірану в сирійському конфлікті.

В ер-ріядській зустрічі беруть участь близько 140 делегатів: 22 з них представляють НКОРС, 21 – збройні формування, 14 – НКК, 10 – “каїрську” платформу, ще близько 70 учасників мають статус незалежних делегатів.

Напередодні саудівського форуму глава опозиційного ВКП Ріяд Хіджаб і більше 10 його прихильників в комітеті подали у відставку.