США вимагають не допустити російських “миротворців” на Донбас 

Американська адміністрація виступає за те, щоб в разі розміщення на сході України миротворчої місії ООН в її склад не включали громадян Росії.

Це стверджується з посиланням на спецпредставника США по Україні Курта Волкера в статті, розміщеній в неділю ввечері в електронній версії газети The Washington Post.

У ній викладаються тези, які Волкер вже публічно озвучував недавно. Йдеться перш за все про те, що, з точки зору Вашингтона, охоронна місія ООН повинна мати свободу переміщення по всьому Донбасу і контролювати українську сторону кордону з Росією.

Однак в матеріалі The Washington Post йдеться, що, за словами Волкера, до участі в цій місії не можна залучати росіян. “Контингент повинен мати доступ до українсько-російського кордону і не повинен мати в своєму складі жодного російського персоналу”, – наводить газета в непрямій мові слова спецпредставника США.

При цьому Волкер підкреслив, що має намір продовжувати вести переговори щодо врегулювання ситуації на сході України. У нього відбулося вже кілька раундів зустрічей з помічником президента Росії Владиславом Сурковим. “Волкер заявив, що миротворчий план дає кращу надію на повернення до “Мінську-2”, – йдеться в публікації.