Антикорупційний комітет просить ВР звільнити Соболєва з посади голови комітету

За відповідне рішення про відкликання Єгора Соболєва з посади голови комітету проголосували 12 членів Комітету Верховної Ради України з питань запобігання та протидії корупції.

Засідання антикорупційного комітету

Обговорення цього питання тривало протягом двох годин, і після суперечок було включене до порядку денного сьогоднішнього засідання комітету.

Розгляд питання ініціювали ряд членів комітету, зокрема, від ”Блоку Петра Порошенка” Тетяна Ричкова, Ігор Артюшенко, Юрій Буглак, Олег Барна, Андрій Немировський та від ”Народного фронту” Юрій Савчук, Юрій Тимошенко, Костянтин Матейченко, а також Михайло Ланьо (група ”Відродження”), Іван Мирний (Опозиційний блок).

Як зазначив Буглак, таке питання постало у зв`язку з ”незадовільною роботою” Соболєва на посаді. Буглак додав, що ініціатива про відкликання Соболєва виникла після вчорашнього виступу в парламенті генерального прокурора Юрія Луценка та озвученої ним інформації.

У свою чергу Тимошенко зазначив, що вважає роботу Соболєва на цій посаді ефективною, але підписався під такою ініціативою із озвученої Буглаком причини.

Члени комітету Сергій Лещенко (”БПП”), Дмитро Добродомов та Юрій Дерев`янко (позафракційні) запропонували перед тим, як розглядати таке питання, заслухати звіт Соболєва про його роботу. Проте ця пропозиція підтримана не була.

Після тривалого обговорення депутати включили питання про відкликання Соболєва з посади голови Антикорупційного комітету до сьогоднішнього порядку денного і проголосували.

Як відомо, для відкликання депутата з посади голови комітету необхідне голосування парламенту (226 голосів).