Угорщина висунула Україні ультиматум через закон про освіту

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що Україна, прийнявши новий закон про освіту, порушила зобов’язання перед НАТО, тому повинна відкликати його.

Про це він сказав у Брюсселі на зустрічі глав МЗС країн НАТО, йдеться в повідомленні на сайті МЗС Угорщини.

“Проігнорувавши права меншин і прийнявши новий закон про освіту, Україна не тільки порушила зобов’язання перед ЄС, але і перед НАТО”, – вважає міністр.

Сійярто в черговий раз підкреслив, що Угорщина не буде жертвувати інтересами закарпатських угорців в одній геополітичній грі. За його словами, Україна сама винна в ситуації, що склалася, і якщо для неї важливо відновити співпрацю з НАТО, то вона повинна відкликати закон про освіту.

“Якщо Київ відкличе закон, Угорщина знову стане найбільш голосно висловлюватися на підтримку європейських та євроатлантичних прагнень України”, – пообіцяв міністр.

В середу, 6 грудня, 11 держав-членів НАТО розкритикували позицію Угорщини в питанні закону про освіту і намір блокувати зближення України з НАТО. Керівники цих країн підписали спільний лист владі Угорщини, в якому вказали, що конфлікт між Україною та Угорщиною конфлікт через закону про освіту не повинен входити в площину НАТО, а країни альянсу не бачать дану проблему серйозною і такою, що перешкоджає подальшому зближенню України з НАТО.

Країни НАТО вважають, що дії Угорщини йдуть на шкоду її стратегічним інтересам в регіоні, в тому числі і в питанні стримування Росії, оскільки конфліктна ситуація грає на руку Москві.

Угорщина наклала вето на скликання комісії Україна – НАТО, запланованого на грудень. У Будапешті заявили, що готові до проведення консультацій з українською стороною, проте не мають наміру миритися з окремими пунктами закону про освіту, які нібито порушують права національних меншин.