Слідчий комітет РФ порушив справу проти Анатолія Гриценка

Слідчий комітет РФ порушив справу проти екс-міністра оборони України Анатолія Гриценка «за заклики до скоєння терактів» у Росії.

Як заявили УНІАН у прес-службі відомства, 2 липня 2017 року громадянин України Анатолій Гриценко в телевізійному ефірі каналу «112 Україна» в програмі «Тиждень» публічно виступив із закликом до підриву автомобілів у Москві і Таганрозі.

Слідчі Головного слідчого управління СК Росії дійшли висновку, що підтверджується і висновком лінгвістичної експертизи цього відеозапису, що в словах Гриценка містяться заклики до здійснення терористичної діяльності.

«Відповідно до ст. 12 КК РФ, іноземні громадяни, які не проживають постійно в Російській Федерації і які вчинили злочин за її межами, спрямований проти інтересів Росії, підлягають кримінальній відповідальності за російським законодавством. У зв`язку з цим Головне слідче управління СК Росії порушило кримінальну справу стосовно Анатолія Гриценка за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 205.2 КК РФ (публічні заклики до здійснення терористичної діяльності)», – йдеться в повідомленні.

На даний час проводяться слідчі дії, спрямовані на встановлення всіх обставин злочину.

Як відомо, 2 липня 2017 року Гриценко в ефірі телеканалу ”112 Україна” заявив, що між Україною і Росією ведеться війна, яка проявляється у вбивствах, скоєних у Києві. Гриценко заявив, що загибель екс-розвідника Міноборони України Максима Шаповала і полковника контррозвідки СБУ Юрія Возного – не перше ”показове і нахабне вбивство українських офіцерів”.

«Якщо це насправді війна, а не ігрища для президента, то це означає, що на кожну машину, яка злетіла в повітря в Києві або Маріуполі, по дві мають злітати в Таганрозі або Москві», – заявив Гриценко.

У Києві 27 червня внаслідок вибуху автомобіля загинув співробітник Головного управління розвідки Міноборони України полковник Максим Шаповал.