ВР ухвалила закон про створення Єдиного держреєстру випадків домашнього насильства

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект №5294 про запобігання та протидію домашньому насильству, який передбачає створення Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства та насильства за ознаками статі.

Згідно з пояснювальною запискою, документ спрямовано на узгодження положень чинного законодавства у сфері протидії домашньому насильству та насильству стосовно жінок.

Зазначається, що він адаптує українське законодавство до європейських стандартів і готує базу для ратифікації Стамбульської конвенції.

Документ представив у залі перший заступник голови комітету з питань сім’ї, молодіжної політики та спорту Микола Величкович. За його словами, законопроект визначає усіх громадян суб’єктами у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.

“Громадяни, яким стало відомо про випадки домашнього насильства, мають повідомити про них до органів місцевої влади або підрозділів Національної поліції, або колл-центру з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознаками статі та насильству стосовно дітей. Колл-центр має негайно передавати повідомлення про випадки насильства до підрозділів поліції, служб у справах дітей для невідкладного реагування”, – сказав Величкович.

За його словами, закон передбачає створення Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства та насильства за ознаками статі.

“Метою створення реєстру є насамперед попередження повторних випадків насильства та захист життєво важливих інтересів потерпілих осіб, надання їм комплексної та своєчасної допомоги. Найголовніше – це забезпечити контроль профільного міністерства над своєчасним реагуванням та на повідомлення про випадки насильства”, – зазначив представник профільного комітету.

Він уточнив: омбудсмен наполіг, щоб дані про потерпілу особу зберігали лише з її згоди і було визначено термін зберігання інформації. Крім того, якщо кривдника було виправдано або спростовано інформацію про насильство, його персональні дані негайно видаляються з реєстру.