У Раді зареєстрована Постанова про відкликання Соболєва з посади голови Антикорупційного комітету

У Верховній Раді України зареєстровано Проект Постанови “Про відкликання народного депутат від «Самопомочі» Єгора Соболєва з посади голови комітету з питань запобігання і протидії корупції”, реєстраційний №7368.

Авторами документу виступили представники антикорупційного комітету з різних фракцій та груп.

«Відкликати Соболєва Єгора Вікторовича з посади голови Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції у зв’язку з незадовільною роботою на цій посаді», – йдеться в проекті постанови.

У пояснювальній записці до документу зазначається, що «у Комітеті Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції лише на сьомій сесії Верховної Ради України VIII скликання понад три поспіль засідання не відбулися, зокрема 3, 8, 15 та 22 листопада 2017 р. через порушення Регламенту Верховної Ради України та Закону України ”Про комітети Верховної Ради України” головуючим на засіданнях Є.Соболєвим, який обіймає посаду голови цього комітету».

Комітет Верховної Ради з питань запобігання й протидії корупції 6 грудня визнав незадовільною роботу депутата від «Самопомочі» Єгора Соболєва на посаді голови комітету.«Пропозиція може складатися із двох частин: визнати незадовільною роботу Соболєва на посаді голови комітету й ініціювати перед Верховною Радою процедуру відкликання Соболєва з посади голови комітету», – сказав депутат Юрій Булак. Рішення підтримали 12 народних депутатів. Соболєв очолив антикорупційний комітет Верховної Ради в грудні 2014 року.

Нагадаємо, у Верховній Раді 6 грудня зареєстрували законопроект, який надасть парламенту можливість звільнення директорів Державного бюро розслідувань та Національного антикорупційного бюро, керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та члена Національного агентства з питань запобігання корупції. Згідно з документом, питання про висловлення їм недовіри може внести на розгляд Верховної Ради президент України, Кабінет міністрів та третина народних депутатів від конституційного складу парламенту. Законопроект подали голова парламентської фракції партії «Блок Петра Порошенка» Артур Герасимов та його колега з «Народного фронту» Максим Бурбак.