Тіллерсон: Санкції діятимуть, поки РФ не поверне Крим Україні та не виведе війська з Донбасу

Державний секретар Сполучених Штатів Америки Рекс Тіллерсон заявив, що санкції проти Російської Федерації залишатимуться в силі до того часу, поки РФ не поверне окупований Крим Україні та не виведе війська з Донбасу.

Про це він сказав під час виступу в рамках 24-го засідання Ради міністрів ОБСЄ у Відні, який транслювався на сайті організації, передає УНІАН.

Держсекретар США наголосив, що з усіх викликів, з якими сьогодні зіштовхується ОБСЄ, немає більш важливого виклику, ніж ситуація в Україні.

”Сполучені Штати віддані суверенітету, незалежності та територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Ми закликаємо до повного виконання Мінських угод. Ми ніколи не визнаємо російської окупації та спроби анексії Криму. Санкції, пов`язані з Кримом, залишатимуться чинними до того часу, поки Росія не поверне повний контроль над півостровом Україні. Щодо сходу України ми приєдналися до наших європейських партнерів з метою збереження санкцій, поки Росія не виведе свої сили з Донбасу та поки не виконає свої мінські зобов`язання”, – наголосив Тіллерсон.

Також Тіллерсон зазначив, що Росія озброює, керує та воює на боці бойовиків на сході України.

За його словами, хоча Україна здійснює кроки щодо дотримання Мінських угод, вона не повинна зупинятися на цьому шляху.

Зокрема, держсекретар заявив, що РФ не виконує Мінські угоди.

”Більше цивільних осіб було вбито у 2017 році, ніж у 2016. У листопаді порушення режиму припинення вогню у Донецьку та Луганську зросло на 60%. Ми повинні чітко розуміти джерело цього насильства. Росія озброює, керує, готує, воює на боці антиурядових сил. Ми закликаємо Росію та її маріонеток припинити їхню агресію, залякування та атаки на спостерігачів ОБСЄ”, – наголосив Тіллерсон.