НАБУ оголосило підозру судді Вищого адмінсуду

Детективи Національного антикорупційного бюро 13 грудня оголосили підозру судді Вищого адміністративного суду України через недостовірні дані у декларації.

Про це повідомляє прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

“Повідомлення про підозру складено та підписано заступником Генерального прокурора – керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький”, – йдеться в повідомленні.

Так, суддю звинувачують у порушенні  за ст.366-1(декларування недостовірної інформації) КК України.

За версією слідства, суддя ВАСУ вніс завідомо недостовірні відомості до щорічних е-декларацій за 2015 та 2016 роки. Йдеться про об’єкти нерухомості (дві квартири в центрі Києва), власниками яких є члени родини підозрюваного і які, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 46 Закону України “Про запобігання корупції”, мали бути відображені в його щорічних деклараціях.

“Слідство вважає, що суддя вдався до таких дій умисно, ймовірно, з метою приховування від відповідних державних органів та громадськості свого реального майнового стану та всього наявного у нього та членів сім’ї нерухомого майна, а також задля реалізації можливості отримати в судовому порядку ще й службового житла у місті Києві”, – зазначили в САП.

Зараз вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу.

У прес-службі додали, що розслідування детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП розпочали в квітні 2017 року на підставі звернень громадян та публікацій у ЗМІ.