НАЗК виявило порушення в е-деклараціях першого заступника директора НАБУ Углави

Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) виявило порушення в електронних деклараціях першого заступника директора Національного антикорупційного бюро (НАБУ) Гізо Углави за 2015 і 2016 роки.

Про це йдеться в рішеннях про результати повної перевірки е-декларацій

Так, у ході перевірки не надали запитувану інформацію департамент превентивної діяльності, Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру, а також Антикорупційне агентство Міністерства внутрішніх справ Грузії.

За результатами перевірки е-декларації за 2015 рік НАЗК встановило, що Углава не вказав квартиру в Грузії за 40 тис. дол., якою володіє його дружина. Згідно з поясненнями Углави, договір купівлі було укладено дружиною та її сестрою після конфлікту сестри з її чоловіком.

“Відповідно, дружина ніколи не вважала зазначену нерухомість своєю власністю… Про факт угоди стало відомо лише в березні 2017 року”, – сказано в поясненнях Углави, наданих НАЗК.

Згідно з диспозицією ст. 366-1 (декларування недостовірної інформації), відповідальність настає за подання завідомо недостовірних відомостей у декларації.

Крім того, Углава вніс відомості про цю квартиру до декларації за 2016 рік.

Також Углава задекларував недостовірні відомості про суму на картковому рахунку в грузинському “ТБС Банку” і замість 1393 грузинських ларі вказав 1381 ларі.

У декларації за 2016 рік Углава вказав недостовірні відомості про дату придбання у власність дружиною квартири в Грузії (вказано 9 липня 2015 року, а згідно з договором купівлі – 10 жовтня 2015 року). До обох декларацій Углава вніс недостовірну дату придбання у власність дружиною автомобіля Toyota Prada 2004 року випуску (вказано 17 грудня 2013 року, а насправді 17 грудня 2012 року).

У декларації за 2016 рік Углава вказав, що на рахунку його дружини була сума в розмірі 21 тис. 122 дол., а згідно з довідкою “ТБС Банку” – 21 тис. 108 дол.

За результатами перевірки НАЗК встановило, що Углава порушив низку вимог закону “Про запобігання корупції”, однак підстав для притягнення його до адміністративної та кримінальної відповідальності немає.

Тепер Углава повинен буде подати виправлені декларації.