ФІФА на 90 днів відсторонила президента Бразильської конфедерації футболу

Міжнародна федерація футболу (ФІФА) на 90 днів заборонила президенту Бразильської конфедерації футболу (CBF) Марко Поло дель Неро займатися будь-якою діяльністю, пов’язаною з футболом, як на міжнародному, так і на національному рівні.

Результат пошуку зображень за запитом "Марко Поло дель Неро"

Про це повідомляється в прес-релізі організації.

Дане рішення було прийнято комітетом з етики ФІФА. Прохання усунути дель Неро подав голова слідчої палати комітету, який проводить розслідування відносно чиновника за підозрою в корупції.

Заборона може бути продовжений ще на 45 днів. Рішення ФІФА набирає чинності негайно.

27 травня 2015 року розгорівся найбільший скандал в історії ФІФА, коли в Цюріху були затримані високопоставлені чиновники організації. Тоді звинувачення були пред’явлені 14 колишнім і чинним футбольним чиновникам. За даними американського Мін’юсту, за 24 роки підозрювані отримали хабарі на суму близько $150 млн. Друга хвиля арештів розпочалася в Цюріху 3 грудня 2015 року, всього у справі про корупцію у ФІФА проходять 42 людини.

Дель Неро відразу після арештів покинув Цюріх. Пізніше стало відомо, що його ім’я фігурує у списку осіб, щодо яких ФБР проводить антикорупційне розслідування у справі про контракти, що стосуються надання послуг під час чемпіонату світу з футболу 2014 року в Бразилії. У листопаді 2015 року він вийшов зі складу виконавчого комітету ФІФА, з травня 2015 року він не відвідував засідання виконкому. З травня 2017 року чиновник не залишав територію Бразилії.