Парламент прийняв закон щодо порядку встановлення лічильників споживачам природного газу

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект № 5722 про внесення змін до Закону України “Про забезпечення комерційного обліку природного газу” щодо порядку встановлення лічильників споживачам природного газу. 

За відповідне рішення проголосувало 325 депутатів.

Зазначений законопроект передбачає внесення змін до Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» щодо встановлення суб’єктами господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, індивідуальних та загальнобудинкових лічильників газу.

Зокрема, визначається, що загальнобудинковий лічильник газу може бути встановлений лише за згодою співвласників багатоквартирного будинку.

Законопроект був прийнятий з такими поправками: узгодження терміну встановлення квартирних лічильників до 2021 року; виключається з тексту закону, що «всі джерела фінансування, крім коштів місцевого бюджету»; уточнюється, що компенсація людям, які встановлюють самостійно квартирні лічильники газу, буде відбуватися за рахунок тарифу на розподіл природнього газу. Порядок компенсації встановлюється Кабінетом міністрів. Для споживачів, які встановлять лічильники протягом 2018 року, компенсація має здійснитися 12 місяців.