РФ оскаржить претензії ЄС щодо поставок свинини

Росія збирається скликати нову панель арбітрів, щоб перевірити ще раз чи виконані вимоги СОТ щодо поставок свинини з Євросоюзу.

Про це повідомляє РІА Новини з посиланням на директора департаменту торгових переговорів Мінекономрозвитку Максима Медведкова.

“ЄС поки не пояснив нам своє рішення. Ми ще у грудні продемонстрували СОТ і ЄС, що виконали всі рішення, зняли заборону на імпорт свинини через АЧС (африканська чума свиней – ред.). Він діє тільки по продембарго. Ми відправили копії всіх рішень Россільгоспнагляду на виконання рішення арбітрів. Але ЄС вважає, що ми не виконали ці вимоги, і не погодився з нашими аргументами”, – сказав Медведков.

За словами чиновника, ЄС не вимагає від Росії прямих грошових компенсацій за заборону поставок свинини. Він заявив, що таким чином Євросоюз хоче домогтися від СОТ дозволу на відповідні заходи, “які компенсують їх втрати, наприклад, підвищити тарифи на російські товари”.

При цьому директор департаменту зазначив, що Росія не планує виходити з СОТ через претензії ЄС. Про таку можливість раніше заявляли в Раді Федерації