Парламент Каталонії оскаржив у КС заходи Мадрида з врегулювання регіональної кризи

Парламент Каталонії оскаржив в Конституційному суді (КС) Іспанії застосування 155-ї статті конституції, яка дозволила обмежити самоврядування автономії.

Про це повідомила у вівторок регіональна палата у Twitter.

За її інформацією, “парламент представив в КС оскарження з посиланням на неконституційність проти заходів, прийнятих урядом держави на підставі 155-ї статті іспанської конституції”. Дане рішення було схвалено наприкінці грудня постійною депутацією регіонального парламенту завдяки голосам коаліцій “Разом за Каталонію” і “Каталонія, так, це можливо”. Проти виступили центристська партія “Громадяни”, соціалісти і Народна партія, оскільки, на думку цих політичних сил, 155-а стаття була необхідна після оголошення про незалежність автономії.

27 жовтня парламент Каталонії ухвалив резолюцію про проголошення незалежної республіки, однак 8 листопада КС країни визнав цей документ недійсним. Сенат (верхня палата парламенту) схвалила прохання Іспанії Мадрида про введення в дію 155-ї статті конституції королівства, яка раніше ніколи не застосовувалася і дозволила обмежити самоврядування Каталонії.

Після її схвалення прем’єр-міністр Іспанії Маріано Рахой заявив, що було прийнято рішення відсторонити від посад главу автономії Карлеса Пучдемона і членів його уряду. Крім того, прем’єр розпустив парламент Каталонії і призначив відбулися 21 грудня вибори в автономному співтоваристві.