ГПУ завершила розслідування справи Ставицького

Генеральна прокуратура України закінчила досудове розслідування щодо екс-міністра енергетики та вугільної промисловості Едуарда Ставицького, якого підозрюють у розкраданні коштів в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем.

Як повідомляє прес-служба ГПУ, Ставицький тепер має право на доступ до матеріалів досудового розслідування як особисто, так і за допомогою захисників

Ознайомитися з матеріалами кримінального провадження екс-міністр може 18 січня.

Нагадаємо, Ставицький обіймав посаду міністра енергетики і вугільної промисловості з грудня 2012 року по лютий 2014 року в уряді Миколи Азарова.

Його підозрюють у привласненні, розтраті державного майна шляхом зловживання владою в особливо великих розмірах або організованою групою (ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України).

У 2014 році Ставицького було оголошено у розшук через Інтерпол.

У квітні 2016 року головний військовий прокурор України Анатолій Матіос передав міністру юстиції Ізраїлю запит ГПУ щодо вручення повідомлення про підозру Ставицькому, який переховується в Ізраїлі як громадянин цієї держави Натан Розенберг.

6 травня 2016 року деякі ЗМІ поширили інформацію про затримання Ставицького в Ізраїлі. Сам екс-міністр спростував це повідомлення і назвав його фейком.

3 серпня начальник Головного управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк заявив, що 12 липня Мін`юст Ізраїлю отримав запит на екстрадицію Ставицького. За словами Горбатюка, позитивне рішення питання залежить від протилежної сторони.