Закон про Держспецслужбу транспорту почне дію 14 січня

У парламентському виданні “Голос України” опублікували закон “Про внесення змін до Закону України “Про Державну спеціальну службу транспорту” про статус Державної спеціальної служби транспорту”, який перепідпорядковує Держспецслужбу транспорту Міністерства оборони України.

Тепер Держспецслужба транспорту буде включена в систему Міністерства оборони України з уточненням організаційних засад її функціонування у мирний час та в особливий період.

Передбачається, що перепідпорядкування дозволить більш ефективно використовувати бюджетні кошти, передбачені на забезпечення обороноздатності держави.

Згідно з текстом документа, це дозволяє збільшити чисельність працівників служби у разі необхідності. На даний момент штат становить 5 тис. осіб, з них – 4 тис. 600 військовослужбовців.

В особливий період чисельність Держспецслужби транспорту збільшується на кількість особового складу, призваного на військову службу за указом про мобілізацію. Набір військовослужбовців проходить на добровільній основі за контрактом та кадровим складом, а також за призовом.

Закон набуде чинності завтра, 14 січня 2018 року.

Документ покликаний виконати рішення РНБО від 13 вересня 2017 року, введене в дію указом президента №278/2017. Дане рішення передбачає функціонування з 1 січня 2018 року Державної спеціальної служби транспорту в системі Міністерства оборони України.

У Верховній Раді документ був прийнятий 5 грудня 2017 року. Таке рішення підтримали 232 народних депутата. А 11 січня 2018 року Президент України Петро Порошенко підписав закон.