США планують збільшити кількість ядерної зброї – ЗМІ

США мають намір збільшити кількість ядерних боєприпасів, пише Huffington Post з посилання на проект ядерної доктрини Вашингтона.

Документ під назвою “Огляд ядерного потенціалу” (Nuclear Posture Review) складено в Пентагоні. Він визначає політику в ядерній сфері, кількість і концепцію будівництва ядерних сил країни на строк від п’яти до десяти років.

Згідно з текстом проекту, адміністрація президента Дональда Трампа хоче значно збільшити кількість ядерних зарядів малої потужності, щоб “зміцнити ядерне стримування”. При цьому укладачі доктрини не згадують про те, що в розпорядженні США вже знаходиться більше тисячі боєприпасів малої потужності. Технічно “малу потужність” мали і атомні бомби, які зруйнували Хіросіму і Нагасакі в 1945 році, відзначає Huffington Post. В результаті цих бомбардувань тоді загинули більше двохсот тисяч осіб.

В американському оборонному відомстві відмовилися від коментарів, заявивши, що “не обговорюють попередні проекти документа”, пише Huffington Post. Остаточна версія проекту ядерного потенціалу” повинна бути опублікована в лютому.